Miasto

1 marca 2021, 13:59:26

25 lutego br. zakończyło się zbieranie wniosków do tegorocznego tyskiego Budżetu Obywatelskiego. Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa nie zniechęciły mieszkańców miasta - tyszanie zgłosili 190 propozycji.

Fragment urządzenia siłowni "pod chmurką" z tabliczką informującą o projekcie powstałym w ramach budżetu partcypacyjnego

Wszystkie zgłoszone wnioski zostaną teraz poddane weryfikacji formalnej i merytorycznej. Projekty będą sprawdzane m.in. pod kątem możliwości zrealizowania w ciągu jednego roku budżetowego oraz zgodności z obwiązującymi w mieście planami i programami. Szczegóły dotyczące złożonych projektów będą zamieszczone na stronie razemtychy.pl już w połowie maja br.

Od 13 lipca do 20 września zaplanowano promocję projektów. Głosowanie rozpocznie się 10 września i potrwa do 20 września. Każdy mieszkaniec Tychów niezależnie od wieku będzie mógł wziąć w nim udział i zdecydować, które projekty mają zostać zrealizowane w następnym roku.

Lista wygranych projektów zostanie opublikowana na stronie razemtychy.pl do 7 października 2021   r.

- Chciałbym podziękować wszystkim autorom złożonych projektów, wszystkim, którzy złożyli podpisy na listach poparcia poszczególnych projektów, a także osobom, które pracowały nad kolejną edycją budżetu obywatelskiego w naszym mieście. Dzięki waszej pracy i zaangażowaniu zostanie zrealizowanych wiele świetnych pomysłów i projektów, które zmienią nasze miasto - mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.    

Więcej informacji o Budżecie Obywatelskim na stronie: razemtychy.pl

Krokusy, żonkile, tulipany – w Tychach już wiosna

Krokusy, żonkile, tulipany – w Tychach już wiosna

Na trawnikach, w pasach drogowych czy terenach parkowych można podziwiać kwitnące rośliny cebulowe: krokusy, narcyzy, tulipany, a późną wiosną będzie można dostrzec kamasje oraz czosnki ozdobne. Roślinami cebulowymi obsadzono w sumie blisko 6,5 tys. m2 w mieście.

Podpórki dla rowerzystów

Podpórki dla rowerzystów

Tychy wprowadzają kolejne udogodnienia dla rowerzystów. Na pierwszych skrzyżowaniach zamontowano specjalne podpórki, które mają ułatwić płynną jazdę. Teraz, czekając na zielone światło, rowerzyści nie będą musieli już schodzić z jednośladu.

Klucz do dobrej przyszłości

Klucz do dobrej przyszłości

Pod taką nazwą działa koło naukowe przy Szkole Podstawowej z oddziałami integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach. Koło bierze udział w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym "Być jak Ignacy".

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Wspierania Rodziny"

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Wspierania Rodziny"

W dniach od 8 do 21 kwietnia 2021 roku odbędą się konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia „Gminnego Programu Wspierania Rodziny na lata 2021-2023”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×