Miasto

27 listopada 2020, 14:40:26

Nowoczesny, 4 – kondygnacyjny budynek wielorodzinny przy ul. de Gaulle’a w Tychach gotowy. W mieszkaniach o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2 zamieszkają 23 rodziny. Pierwsi lokatorzy dziś odebrali klucze.

Prace przy budowie nowego obiektu rozpoczęły się w kwietniu 2019 roku. Znalazły się w nim 23 lokale mieszkalne o łącznej powierzchni 1,3 tys. m2. 6 mieszkań o powierzchni od 40 m2 do 52 m2 jest dwupokojowych, 13 mieszkań o powierzchni od 52 m2 do 71 m2 posiada trzy pokoje, a trzy mieszkania są czteropokojowe i mają powierzchnię od72 do 74 m2. W budynku znajdują się także dwie windy i garaż na 21 miejsc parkingowych usytuowany w parterze budynku. 

- Mieszkania są naprawdę piękne i przestronne. Zamieszkają w nich osoby, które złożyły wnioski o przydział lokalu i od kilku lat czekają na mieszkania z Tyskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Dzięki zaangażowaniu wielu osób m.in. architektów, budowlańców zbudowaliśmy mieszkania, a rodziny, którzy w nich zamieszkają zrobią z nich prawdziwe domy – mówi Daria Szczepańska – prezes Tyskiego Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Po zrealizowaniu tej inwestycji liczba mieszkań wybudowanych przez tyski TBS wynosi ponad 600 – dodaje prezes Szczepańska.

27 listopada br. klucze odebrały cztery rodziny, kolejni odbiorą je w przyszłym tygodniu.

- Na mieszkanie czekaliśmy 5 lat. Bardzo się cieszymy, że udało się dostać takie piękne lokum. Wcześniej mieszkaliśmy u teściowej na 35 metrach, później zdecydowaliśmy się na wynajem. Teraz w końcu będziemy na swoim   - cieszy się pani Natalia Dobrzyniecka, która wraz z mężem odebrała dziś klucze do 60-metrowego mieszkania.  - Jestem ogromnie zadowolony. Sam pracuje w budowlance, dlatego potrafię docenić standard, jaki otrzymaliśmy. Drzwi wejściowe są porządne, tak samo kafle czy panele podłogowe. Sam bym nie zrobił tego lepiej – dodaje Tomasz Dobrzyniecki.

Na zewnątrz budynku zostało także wykonane zagospodarowanie terenu: droga dojazdowa, miejsca parkingowe, altana śmieciowa i oświetlenie. W nowym budynku pojawiła się też nietypowa atrakcja – mural tyskiego artysty – Wojciecha Łuki.

- W holu powstał mural pt . “Każdy ma prawo do swojego raju”. Chcielibyśmy, kontynuować współpracę z artystą  w trakcie kolejnych realizacji, w ramach cyklu “Galeria w klatce” – dodaje Daria Szczepańska.

Wokół budynku pojawiły się też nasadzenia, wśród nich dwie rajskie jabłonie. Te nieco zapomniane ozdobne drzewa nawiązują wprost do muralu, ale są też niezwykle dekoracyjne o każdej porze roku, a ich owoce są zimowym przysmakiem wielu ptaków.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł  8,7 mln zł brutto.

2 lata temu TTBS w Tychach oddał do użytku nowy budynek na ulicy Barona. W budynku o łącznej powierzchni  ponad 1855 metrów kwadratowych znalazło się 38 nowych lokali mieszkalnych, każdy o powierzchni od 35 do 63 metrów kwadratowych.

Z końcem 2022 roku będą gotowe trzy budynki na ulicy Bielskiej (obecnie inwestycja jest w trakcie realizacji). Powstanie tam 91 mieszkań dla mieszkańców miasta Tychy.

fot. Kamil Peszat - para na zdjęciu to Państwo Dobrzynieccy, którzy odebrali dziś klucze.

Wolnostany do remontu

Wolnostany do remontu

Co roku Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych (MZBM) w Tychach przeprowadza remonty lokali mieszkalnych, tzw. wolnostanów, które udostępniane są mieszkańcom Tychów, oczekującym na przydział mieszkania lub kwalifikującym się do najmu socjalnego.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami - trwa rekrutacja uczestników

Rusza realizacja projektu pn. „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnościami” – edycja 2020- 2021. Projekt, między innymi w Tychach, prowadzi Fundacja Internationaler Bund Polska.

Tychy dla seniorów

Tychy dla seniorów

21 i 22 stycznia obchodzony jest Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przypominamy projekty realizowane w z myślą o tyskich seniorach m.in. Koperty życia, Srebrna linia, Kluby Seniora czy program aktywni 60+.

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego w SP nr 21 w Tychach

Rusza rekrutacja do projektu unijnego pn. „Nowa szkoła, nowe możliwości – podniesienie jakości oferty edukacyjnej w Szkole podstawowej nr 21 w Tychach”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×