Miasto

1 lipca 2020, 8:54:12

Do 7 lipca można dopisywać się do spisu wyborców, a do 10 lipca odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem stałego zamieszkania.

Do 3 lipca w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miasta można składać wnioski o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania. Później, do 7 lipca, wyborcy nigdzie niezamieszkali, zameldowani jedynie czasowo w naszym mieście lub czasowo przebywający w Tychach w dniu II tury wyborów, mogą dopisać się do spisu wyborców. Dopisanie w pierwszej turze wyborów obowiązuje również w drugiej turze. Z kolei jeśli w pierwszej turze wyborów dana osoba została dopisana na swój wniosek do spisu wyborców w Tychach, to w drugiej turze również zagłosuje w tym samym miejscu, co w pierwszej.

Również do 7 lipca istnieje możliwość zgłaszania zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju przez wyborców podlegających w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych. Jeśli taka sytuacja przytrafiłaby się po 7 lipca, to kolejnym terminem jest dzień 10 lipca. Wtedy będzie można także odbierać zaświadczenie o prawie do głosowania poza miejscem stałego zamieszkania. Dzięki niemu można zagłosować nawet będąc na wakacjach. Z takim zaświadczeniem można wziąć udział w wyborach w dowolnym obwodzie głosowania w kraju, za granicą, a nawet na polskim statku morskim.

Wniosek o wydanie zaświadczenia składa się w Urzędzie Miasta, w którym wyborca jest ujęty w spisie wyborców. Wniosek można złożyć pisemnie, faksem lub w formie elektronicznej, a także za pośrednictwem platformy ePUAP. Należy jednak pamiętać, że jego odbiór jest możliwy tylko w urzędzie.

Wniosek można złożyć bezpośrednio w Urzedzie lub skorzystać z wygodnej formy elektronicznej pod adresem www.gov.pl/web/gov/skorzystaj-z-uslugi-wyborczej.

Dodatkowe Informacje na temat zaświadczeń o prawie do głosowania i dopisania do spisu wyborców można uzyskać pod nr tel.: 32 776-35-04,  32 776-35-34, 32 776-35-05, 32 776-35-35.

„Zgrane Tychy” czyli mobilne gry miejskie

„Zgrane Tychy” czyli mobilne gry miejskie

Rodzinne i bezpłatne – takie będą mobilne gry miejskie, które od 14 i 21 sierpnia będą dostępne dla wszystkich chętnych. Trzy zagadki, trzy lokalizacje, trzy wciągające historie i masa pozytywnych emocji.

Warsztaty pod Żyrafą

Warsztaty pod Żyrafą

Od 16 lipca do 28 sierpnia w każdy czwartek i piątek pod tyską "Żyrafą" w Parku Miejskim Solidarności odbywają się zajęcia rekreacyjne dla dzieci i młodzieży w wieku od 3-15 lat. Spotkania są realizowane w ramach programu profilaktycznego pn.: „Warsztaty pod Żyrafą".

Kręć kilometry i włącz się do akcji!

Kręć kilometry i włącz się do akcji!

Lubisz rowerowe wyprawy, jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Dołącz do akcji, kręć kilometry dla Tychów i bierz udział w rywalizacji o nagrody oraz tytuł Rowerowej Stolicy Polski!

Miganie ułatwia poznanie

Miganie ułatwia poznanie

Od września startuje projekt pn. „Miganie ułatwia poznanie”, który jest współfinansowany ze środków budżetu Miasta Tychy. Warsztaty edukacyjne i informacyjne z podstaw nauki języka migowego będą realizowane przez Fundację „Kopalnia Kreatywności”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×