Aktualności

Rowerem lub na kole

08.10.19

Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał właśnie do tyskiego magistratu. Kolejnych 8 sztuk trafi do Tychów do końca roku. 2 z nich zostaną przekazane do TZUK, 3 do Straży Miejskiej, 1 do MOSiR-u, a 3 pozostałe zostaną do dyspozycji tyskich urzędników.

XIV Tyskie Dni Literatury

07.10.19

Spotkania, warsztaty, spektakle – to wszystko w trakcie rozpoczynających się dziś i trwających do piątku, 11 października, XIV Tyskich Dni Literatury. Gośćmi będą m.in. Krzysztof Tyniec, Jacek Wójcicki, Joanna Bator i Jakub Żulczyk.

13 października wybory parlamentarne

04.10.19

Za nieco ponad tydzień będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów. Prawo do głosowania ma każdy obywatel Polski, który najpóźniej w dniu głosowania kończy 18 lat. Co trzeba wiedzieć, by móc zagłosować?

Janina Rosiek z Tychów z tytułem „Aktywnej seniorki”

03.10.19

Wczoraj (2 października) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie "Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku", w trakcie którego wyłonieni zostali zwycięzcy wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”. Wśród nagrodzonych znalazła się tyszanka - Janina Rosiek.

Awaria oświetlenia na al. Niepodległości

03.10.19

W związku z prowadzonymi pracami konserwacyjnymi i koniecznością usunięcia awarii w postaci nieświecącego ciągu, w godzinach 12:40 do 13:40 zostanie załączone oświetlenie uliczne na al. Niepodległości.

Tychy w czołówce rankingów „Wspólnoty”

03.10.19

Aneta Moczkowska – z-ca prezydenta ds. zrównoważonego rozwoju odebrała podczas gali Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach dwa wyróżnienia dla Miasta Tychy przyznane przez pismo Samorządu Terytorialnego "Wspólnota”.

Ślubowanie Pierwszych Klas Mundurowych

03.10.19

W piątek 18 października na placu pod Żyrafą odbędzie się Ślubowanie Pierwszych Klas Mundurowych z Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Tychach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Największy w Polsce Uniwersytet Trzeciego Wieku jest … w Tychach!

02.10.19

To absolutny fenomen – nie w Krakowie, nie w Warszawie, ani nie we Wrocławiu – tylko w liczących nieco ponad 120 tysięcy mieszkańców Tychach znajduję się największy Uniwersytet Trzeciego Wieku w Polsce. Ten rok akademicki rozpoczęło 1450 słuchaczy, o 130 więcej niż rok wcześniej.

Duży ekran i płatność kartą. To nowe kasowniki w tyskich autobusach i trolejbusach

01.10.19

Mają około 8-calowy, dotykowy ekran oraz uporządkowany i intuicyjny układ graficzny. Tak wyglądają nowe kasowniki ŚKUP, które w drugiej połowie października będą uruchamiane w autobusach i trolejbusach, jeżdżących w Tychach i okolicach.

14 Rad Osiedli powstanie w Tychach

01.10.19

W niedzielę odbyły się wybory do Rad Osiedlowych Miasta Tychy. Mieszkańcy głosowali w 18 okręgach. Najwięcej tyszan oddało swoje głosy na radę osiedla F6 (41,6%), zaś najmniejszym zainteresowaniem cieszyły się wybory na osiedlu Z, gdzie frekwencja wyniosła (8,27%).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×