Aktualności

Ponowne konsultacje dot. rejonu ul. Czułowskiej, Katowickiej, Tulipanów i Piaskowej w Tychach

10.10.17

Informacja o drugim wyłożeniu do publicznego wglądu i dyskusji publicznej nad projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Czułowskiej, Katowickiej, Tulipanów i Piaskowej w Tychach.

Tyskie Orły przyznane!

09.10.17

W dniu 5 października 2017 r. w Teatrze Małym już po raz drugi odbyła się Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów zorganizowana przez Miejskie Centrum Oświaty w Tychach. Jest ona ukoronowaniem ich osiągnięć naukowych, artystycznych i sportowych za rok szkolny 2016/2017.

Wyniki głosowania na Budżet Partycypacyjny 2018

09.10.17

Znamy już wyniki głosowania na projekty do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego „Razem Tychy” na 2018 rok. Pula do rozdysponowania wynosiła 5 milionów złotych.

Zamknięty tunel na ul. Browarowej - utrudnienia w ruchu

07.10.17

W związku z rozbiórką starego wiaduktu kolejowego, w dniach od 9 do 23 października zamknięty dla ruchu samochodowego będzie przejazd tunelem pod torami na ul. Browarowej. Ruch pieszy zostanie utrzymany.

Tyski samorząd kupił Szpital Wojewódzki

05.10.17

Do tej pory większościowym udziałowcem w szpitalu było Województwo Śląskie (50,46%), Miasto Tychy posiadało 46,73 % udziałów, a Powiat Bieruńsko-Lędziński 2,81 % udziałów.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów w ramach projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty"

05.10.17

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji projektu stypendialnego pn. "Śląskie. Inwestujemy w talenty". Wnioski można składać do 27 października br.

Piłkarski mural na kultowym Osiedlu A w Tychach

05.10.17

Na ścianie bloku przy ul. Arkadowej 2 powstał mural w hołdzie dla Polonii Tychy - amatorskiego klubu, którego zawodnikami byli w większości mieszkańcy starych dzielnic miasta oraz właśnie Osiedla A. Autorem realizacji jest artysta Paweł Ryżko.

Uwaga - silny wiatr!

05.10.17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie śląskim, największe natężenie zjawiska prognozowane jest wieczorem i przed północą 5 października 2017 r.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

03.10.17

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o tyskim Domu Pomocy Społecznej, który powstanie w Kobiórze.

Konsultacje dot. ulic: Sikorskiego, Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzkiej oraz rzeki Gostyni

03.10.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: Władysława Sikorskiego, Armii Krajowej, Alei Marszałka Piłsudskiego, Beskidzkiej oraz rzeki Gostyni w Tychach – etap I.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...