Aktualności

Zaproponuj zmiany w Budżecie Obywatelskim

15.10.19

Urząd Miasta Tychy zaprasza na spotkanie dotyczące propozycji zmian do regulaminu Budżetu Obywatelskiego na rok 2021. Spotkanie odbędzie się 17 października 2019 r. (czwartek) o godz. 17:00 w Pasażu Andromeda.

Jak głosowali tyszanie? Wyniki wyborów do Sejmu i Senatu

14.10.19

Znamy już wstępne wyniki wyborów parlamentarnych. Z danych wszystkich komisji obwodowych wynika, że frekwencja wyborcza w Tychach wyniosła 66, 85 %.

Grażyna Jurek została Profesorem Oświaty

11.10.19

Grażyna Jurek - dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Tychach właśnie odebrała Honorowy Tytuł Profesora Oświaty! To pierwszy tyski nauczyciel, który otrzymał to wyróżnienie. Co roku jest przyznawane 25 nauczycielom z całej Polski.

Trzy oblicza Tychów w fotografii

11.10.19

Którędy spacerują mieszkańcy naszego miasta i przyjezdni? Co zwraca ich uwagę? Jak wyglądają Tychy w swojej sakralnej, nocnej i industrialnej odsłonie? Na te i inne pytania odpowiedź będzie można znaleźć można na wystawie zorganizowanej przez Tyskie Towarzystwo Fotograficzne.

Społecznik Roku 2019 – ostatnia szansa na zgłoszenie!

11.10.19

W poniedziałek - 14 października br. mija termin przyjmowanie zgłoszeń kandydatów na tyskiego Społecznika 2019. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach: dla osoby oraz dla instytucji (np. organizacje pozarządowe, placówki oświatowe, jednostki miejskie, firmy, urzędy).

Dzień Edukacji Narodowej w Tychach

11.10.19

10 października br. w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach obchodzono Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości 43 nauczycielom i dyrektorom tyskich placówek nagrody Prezydenta Miasta Tychy wręczył Andrzej Dziuba.

Nowy budynek Sądu Rejonowego powstanie w Tychach

09.10.19

Sąd Rejonowy w Tychach jest jednym z największych sądów rejonowych w kraju. Liczba spraw, jakimi się zajmuje każdego roku wzrasta o kilka do nawet kilkunastu tysięcy. Dlatego o budowie nowej siedziby sądu mówiło się w Tychach od dawna.

Drugi stopień alarmowy CRP

09.10.19

W związku ze zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi, premier Mateusz Morawiecki wprowadził na terenie całego kraju drugi stopień alarmowy CRP. Obowiązywał będzie od czwartku do poniedziałku.

Dawanie procentuje. Zostaw 1% w Tychach!

08.10.19

Rośnie liczba podatników i suma przekazanych pieniędzy, które z 1% podatku PIT trafiła do tyskich Organizacji Pożytku Publicznego.

Poznaj pracę mediatora

08.10.19

W jaki sposób rozwikłać spór bez konieczności wchodzenia na drogę sądową? Co zrobić, by rozwiązać konflikt polubownie? Na czym polega praca mediatora? Na te i wiele innych pytań odpowiedź będziemy mogli znaleźć w Punkcie Mediacyjnym w Urzędzie Miasta.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×