Aktualności

Na tyskich drogach jest bezpieczniej

06.03.19

Mniej wypadków i osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych w porównaniu do roku 2017. Tak wynika z raportu bezpieczeństwa, przygotowanego przez inżynierów ruchu z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

05.03.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o tym, że warto swój 1% zostawić w Tychach.

Bonifikaty od opłat za przekształcenia własnościowe w Tychach

04.03.19

Mieszkańcy Tychów mogą otrzymać do 75 proc. bonifikaty przy zmianie użytkowania wieczystego na własność. Na ostatniej sesji Rady Miasta Tychy (28 lutego) radni przyjęli w tej sprawie uchwałę, która szczegółowo określa m.in. warunki udzielania bonifikaty.

Ruszyła rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do klas czwartych i siódmych dwujęzycznych

04.03.19

4 marca 2019 roku rozpoczyna się w Tychach rekrutacja do klas CZWARTYCH publicznych szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, Szkoły Podstawowej nr 21 oraz oddziałów sportowych klas czwartych, oddziałów dwujęzycznych klas siódmych podstawowych i klasy VII ( mundurowej).

AUKSO walczy o Fryderyka

04.03.19

W październiku w tyskiej Mediatece odbyła się pierwsza edycja festiwalu AUKSODRONE, podczas którego wystąpili najwybitniejsi artyści sceny współczesnej, jazzowej i elektronicznej. Impreza zakończyła się dużym sukcesem, a jej echa być może usłyszymy podczas tegorocznej gali rozdania Fryderyków.

Tyszanie chcą nowych Rad Osiedli

04.03.19

"Anna", "Glinka 1", "Stare Tychy" i "Suble-Glinka" to nazwy nowych jednostek pomocniczych, utworzonych z inicjatywy mieszkańców w Tychach. Uchwałę w tej sprawie radni przyjęli na wczorajszej (28.02) sesji.

Ważne dla organizacji pozarządowych - założenie profilu E-PUAP

04.03.19

Profil E-PUAP, według aktualnych przepisów jest niezbędny do złożenia sprawozdania z elektronicznym podpisem osób reprezentujących daną organizację pozarządową.

Rekordowa liczba wniosków w budżecie partycypacyjnym w Tychach

01.03.19

Zakończył się nabór wniosków do VI edycji Budżetu Partycypacyjnego. Wpłynęły 202 wnioski - najwięcej w historii tyskiego budżetu, ta liczba może się jeszcze zmienić, bo wciąż spływają wnioski wysłane pocztą.

Odnawialne źródła energii - ponowna zmiana terminu rozstrzygnięcia konkursu

28.02.19

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego ponownie przesunął termin rozstrzygnięcia konkursu (nr RPSL.04.01.03-IZ.01-24-199/17 z poddziałania 4.1.3. Odnawialne źródła energii).

Trwają prace na DK44

27.02.19

24 betonowe belki o wadze blisko 30 ton każda, zamontowano na budowanym wiadukcie łączącym DK-44 z ulicami Mysłowicką, Kościelną i Główną.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×