Aktualności

Tychy przyjazne elektromobilności

16.01.19

Urzędnicy miejscy w Tychach zostali dziś (16.01) przeszkoleni z elektromobilności. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wyróżniło także magistrat specjalnym certyfikatem.

Ostrzeżenie przed intenywnymi opadami śniegu oraz marznącymi opadami deszczu

14.01.19

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu oraz marznącymi opadami deszczu, które mogą wystąpić na terenie województwa śląskiego od 15 do 16 stycznia br.

Mówimy NIE agresji

14.01.19

Jeden z dni w roku, kiedy miliony Polaków staje ponad podziałami i decyduje się na bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi, zakończył się tragedią.

Zamiast kilku worków – cały pakiet

11.01.19

1 stycznia zmieniły się zasady dystrybucji worków na selektywną zbiórkę odpadów komunalnych w zabudowie jednorodzinnej. Zamiast otrzymywać co miesiąc kilka worków, mieszkańcy będą dostawali raz w roku cały pakiet.

Nowe trolejbusy przyjechały do Tychów

10.01.19

W najbliższą sobotę, 12 stycznia od 12:00 do 14:00 na Placu Baczyńskiego Tyskie Linie Trolejbusowe zaprezentują mieszkańcom swoje najnowsze pojazdy.

Finał WOŚP na Baczyńskiego

10.01.19

W najbliższą niedzielę na Placu Baczyńskiego odbędzie tyski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz posłuchania dobrej muzyki, obejrzenia pokazów i wielu innych atrakcji, będzie można pomóc – w tym roku „dzieciom małym i bez focha”.

„Przystanek dla serca” w Tychach - bezpłatne badania dla mieszkańców

09.01.19

Już 14 stycznia personel medyczny Fundacji NEUCA dla Zdrowia pojawi się w Tychach, w ramach akcji „Przystanek dla Serca”, którą realizuje w prawie 50 lokalizacjach w całej Polsce.

Podsumowanie 2018 roku w Tychach

09.01.19

Więcej ślubów, mniej rozwodów, ale też mniej urodzeń, a jeśli dziecko przyszło na świat to najczęściej dziewczynki noszą imię Zuzanna, a chłopcy Jakub. Tak w dużym skrócie można by podsumować statystki tyskiego Urzędu Stanu Cywilnego za ubiegły rok.

Źródełko wody w szkolnej oazie z aktywnymi emocjami

08.01.19

Ta gra słów to nic innego jak zestawienie nazw kilku projektów, które zgłosiła tyska młodzież w ramach pilotażowego Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego w Tychach. Realizacja siedmiu propozycji właśnie się zakończyła.

Będzie plan zagospodarowania w Jaroszowicach

08.01.19

Rozpoczęto prace nad sporządzeniem planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ulicami: Oświęcimską, Długą, Spokojną i Jaroszowicką w Tychach.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×