Aktualności

Głosuj na projekty w budżecie partycypacyjnym Razem Tychy

06.09.18

Wszyscy mieszkańcy Tychów, niezależnie od wieku, mogą wziąć udział w głosowaniu w ramach V edycji tyskiego budżetu partycypacyjnego i zadecydować o kierunku rozwoju miasta! Pod głosowanie poddanych zostanie 114 projektów. Głosowanie rusza w piątek 7 września!

Lekkoatletyczne fotografie i pamiątki poszukiwane

06.09.18

28 września Tyska Galeria Sportu – Oddział Muzeum Miejskiego w Tychach organizuje kolejne spotkanie w cyklu „Oblicza tyskiego sportu” – „Wokół bieżni, skoczni i rzutni”, na które zaprasza wszystkie pokolenia tyskich zawodników, uprawiających biegi, skoki i rzuty.

Młodzieżowy Budżet Partycypacyjny rusza w Tychach

05.09.18

30 tysięcy złotych – tyle będzie miała do dyspozycji tyska młodzież w ramach pilotażowego projektu Młodzieżowego Budżetu Partycypacyjnego, który rusza w Tychach. Do 10 września szkoły mogą zgłaszać chęć udziału w projekcie.

Ostrzeżenie meteorologiczne przed burzami z gradem

04.09.18

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić dzisiaj (4.09) w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje przez cały dzień.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

04.09.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o V edycji tyskiego budżetu partycypacyjnego. Głosowanie na wybrane projekty zgłoszone w jego ramach rusza w najbliższy piątek, 7 września.

Dzień Bezpieczeństwa 2018

03.09.18

W najbliższą sobotę, 8 września zapraszamy na Dzień Bezpieczeństwa na parking przy Gemini Park Tychy, gdzie odbędzie się coroczne wydarzenie poświęcone kwestiom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. To także prawdziwa gratka dla fanów motoryzacji.

Tyszanin Adam Bielecki wyróżniony w konkursie „Marka Śląskie”

03.09.18

1 września podczas 24. Gali Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w Gliwicach wręczono statuetki „Marka-Śląskie”. Złotą odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego otrzymał pochodzący z Tychów himalaista – Adam Bielecki.

3 września – rozpoczęcie roku szkolnego

03.09.18

13 413 tyskich uczniów rozpoczyna dziś nowy rok szkolny. Najwięcej, bo 10 070 uczniów w szkołach podstawowych. Uroczyste miejskie rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się o godz. 12:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Tychach w Cielmicach.

Rock na Plaży Paprocany 2018

29.08.18

Przed nami jubileuszowa, piąta edycja „Rocka na Plaży Paprocany 2018”. Festiwal na dobre zadomowił się na wschodnim nabrzeżu jeziora, gdzie i tym razem, na Dzikiej Plaży Paprocany, rozbrzmiewać będą mocne, rockowe dźwięki. Festiwal odbędzie się 1 września br.

Tyskie Żywioły 2018

28.08.18

Lody w wafelku czy w jednorazowym kubku, własna torba na zakupy czy jednorazówka (statystyczny Polak zużywa aż 500 foliowych reklamówek rocznie!)... Twoje CODZIENNE decyzje wpływają na środowisko naturalne - przyjdź 1 września pod Żyrafę i zatroszcz się razem z nami o naszą planetę.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×