Miasto

Wyniki głosowania na Budżet Partycypacyjny 2018

09.10.17

Znamy już wyniki głosowania na projekty do realizacji w ramach Budżetu Partycypacyjnego „Razem Tychy” na 2018 rok. Pula do rozdysponowania wynosiła 5 milionów złotych.

Zamknięty tunel na ul. Browarowej - utrudnienia w ruchu

07.10.17

W związku z rozbiórką starego wiaduktu kolejowego, w dniach od 9 do 23 października zamknięty dla ruchu samochodowego będzie przejazd tunelem pod torami na ul. Browarowej. Ruch pieszy zostanie utrzymany.

Tyski samorząd kupił Szpital Wojewódzki

05.10.17

Do tej pory większościowym udziałowcem w szpitalu było Województwo Śląskie (50,46%), Miasto Tychy posiadało 46,73 % udziałów, a Powiat Bieruńsko-Lędziński 2,81 % udziałów.

Stypendia dla najzdolniejszych uczniów w ramach projektu "Śląskie. Inwestujemy w talenty"

05.10.17

Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego zaprasza uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w III edycji projektu stypendialnego pn. "Śląskie. Inwestujemy w talenty". Wnioski można składać do 27 października br.

Piłkarski mural na kultowym Osiedlu A w Tychach

05.10.17

Na ścianie bloku przy ul. Arkadowej 2 powstał mural w hołdzie dla Polonii Tychy - amatorskiego klubu, którego zawodnikami byli w większości mieszkańcy starych dzielnic miasta oraz właśnie Osiedla A. Autorem realizacji jest artysta Paweł Ryżko.

Uwaga - silny wiatr!

05.10.17

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem w województwie śląskim, największe natężenie zjawiska prognozowane jest wieczorem i przed północą 5 października 2017 r.

Konsultacje dot. ulic: Sikorskiego, Armii Krajowej, Al. Piłsudskiego, Beskidzkiej oraz rzeki Gostyni

03.10.17

Informacja o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulic: Władysława Sikorskiego, Armii Krajowej, Alei Marszałka Piłsudskiego, Beskidzkiej oraz rzeki Gostyni w Tychach – etap I.

XIII Tyskie Dni Literatury

02.10.17

Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na XIII Tyskie Dni Literatury, które odbędą się od 2 do 7 października br. w Mediatece (al. Piłsudskiego 16).

Umowa na przebudowę DK44 w Tychach podpisana

02.10.17

Eurovia Polska S.A. przebuduje ponad 2,5-kilometrowy odcinek DK-44 w Tychach na fragmencie od węzła Wartogłowiec do ulicy Turyńskiej. Dziś (2.10.) w MZUiM w Tychach podpisano umowę z generalnym wykonawcą jednej z największych drogowych inwestycji w mieście w ciągu ostatnich lat.

8 800 godzin na Tyskim Rowerze Miejskim

02.10.17

Do 30 września br. mieszkańcy Tychów mogli korzystać z 42 rowerów Tyskiego Roweru Miejskiego. Zaplanowany na pięć miesięcy program pilotażowy dobiegł końca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...