Miasto

Nowe tabliczki z nazwami ulic i rond

05.02.18

Na 14 tyskich rondach stanęły tablice, z których każdy będzie mógł się dowiedzieć, jaką nazwę nosi dane rondo. W tym roku oznakowano także wszystkie budynki i skrzyżowania na obszarze ograniczonym ulicami Bielską, Czereśniową, Cienistą, Niepodległości i Grota-Roweckiego.

Przedsiębiorco, załóż Profil Zaufany

01.02.18

Profil Zaufany to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu, online w serwisach administracji publicznej. Warto założyć go jak najszybciej – przede wszystkim już teraz powinni to zrobić przedsiębiorcy.

Tychy walczą o Naukową Stację Zabaw

31.01.18

Miasto bierze udział w konkursie „Powietrze bez śmieci”, organizowanym w związku ze społeczną kampanią edukacyjną „Rodzice i dzieci, Powietrze bez śmieci” prowadzoną przez Fundację PGNiG. Do wygrania jest pięć Naukowych Stacji Zabaw. Głosowanie trwa do 28 lutego br.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

30.01.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o prezentach dla dzieci urodzonych w Tychach, a także o autobusach, które zawiozą tyszan na lotnisko.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem

29.01.18

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który może pojawić się w woj. śląskim od wieczora 29.01. do popołudnia 30.01.

Dlaczego? Porozmawiajmy o trudnych uczuciach

26.01.18

Pod takim hasłem ruszyła 24 stycznia br. miejska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na problem samookaleczeń i prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Kampanię rozpoczęła konferencja w urzędzie miasta dla dyrektorów, pedagogów i psychologów szkolnych.

Witaj w Tychach!

25.01.18

Kartkę z takim powitaniem i załączonym do niej prezentem otrzymają wszystkie dzieci urodzone w Szpitalu Wojewódzkim w Tychach. Dziś po raz pierwszy obecnym na oddziale położniczym mamom i ich nowo narodzonym dzieciom prezenty wręczyła Daria Szczepańska - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców

25.01.18

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!

Zgadnij, jakie to miasto

23.01.18

Zachęcamy do sprawdzenia swojej wiedzy i wzięcia udziału w quizie, w którym przedstawione zostały metamorfozy, jakie w ostatnich latach dokonały się w konkretnych miastach. W quizie pojawił się również tyski akcent.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

23.01.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o nowych trolejbusach i składaniu wniosków w piątej edycji budżetu partycypacyjnego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na ten temat...