Miasto

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

10.07.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do korzystania z darmowej aplikacji mobilnej "Eco harmonogram", która umożliwia łatwy dostęp do zawsze aktualnego harmonogramu odbioru odpadów z konkretnej ulicy.

Zdjęcia i nie tylko w.... ogrodzie!

08.07.19

Tyskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza na wieczorny piknik fotograficzny w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, gdzie w sobotę 13 lipca podczas plenerowego slideshow pokazane zostaną najlepsze zdjęcia wykonane przez TTFowiczów w ostatnim czasie.

Żywność dla najuboższych tyszan

04.07.19

30 czerwca br. zakończyła się kolejna edycja projektu pomocy żywnościowej dla najuboższych mieszkańców miasta Tychy. Od listopada 2018 do końca czerwca br. skorzystało z niej w mieście 1317 osób (w tym 430 dzieci). W sumie wydano 64 tony bezpłatnej żywności m.in. makaronu, ryżu, cukru czy mleka.

CIĄŻA BEZ ALKOHOLU

03.07.19

W ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 na zlecenie Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jest prowadzona Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Ciąża bez alkoholu.”

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

02.07.19

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można znaleźć informacje min. o tyskim Dniu Przedsiębiorcy i wyborach do Rad Osiedli.

Burze z gradem w Tychach

01.07.19

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ponownie wydał ostrzeżenie przed możliwym występowaniem dziś w Tychach gwałtownych burz z dużym gradem, a lokalnie nawet trąb powietrznych.

„Rodzina 500+” w Tychach – ruszył nabór wniosków

01.07.19

1 lipca w całej Polsce rusza nabór wniosków online o wypłatę świadczenia "500 plus" i "Dobry start". Składanie wniosków drogą tradycyjną będzie możliwe od 1 sierpnia. W Tychach do godziny 12.00 wpłynęło blisko 830 wniosków.

Egzamin zdany na szóstkę!

28.06.19

Tyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe i gimnazja bardzo dobrze poradzili sobie na egzaminach, których wyniki poznaliśmy kilka dni temu. Średnia jaką uzyskali była wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Kościół św. Ducha zabytkiem?

28.06.19

Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków wszczął procedurę wpisu do rejestru zabytków kościoła pod wezwaniem Ducha Świętego w Tychach. Jeśli cała procedura zostanie przeprowadzona pomyślnie będzie to pierwszy wybudowany po II wojnie Światowej obiekt z Tychów wpisany do rejestru zabytków.

150 tyszan na Dniu Przedsiębiorcy

27.06.19

Frekwencja podczas zorganizowanego po raz pierwszy w Urzędzie Miasta „Dnia Przedsiębiorcy” pokazała, że takie spotkania są potrzebne. Wydarzenie powstało z myślą o wszystkich chcących otworzyć firmę, ale również przedsiębiorcach, którzy potrzebują fachowej porady.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×