Miasto

Melchior zastąpi Walentego

09.04.18

Ulica Walentego Kubicy (komunisty) już niebawem będzie nosiła nazwę Melchiora Kubicy (powstańca śląskiego). Zarządzenie zastępcze w tej sprawie wydał 30 marca br. Wojewoda Śląski.

Konsultacje dot. zagospodarowania rejonu ulic Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Długiej i Goździków

09.04.18

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się 12 kwietnia 2018 r. o godzinie 16.30 w świetlicy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 Tychach przy ul. Pogodnej 37 w Tychach.

Spotkanie informacyjne nt. wspierania rozwoju firmy z wykorzystaniem funduszy unijnych

09.04.18

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach i Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Rybniku zapraszają przedsiębiorców na spotkanie dot. możliwości pozyskania środków finansowych z budżetu Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

6 kolejnych stacji napraw rowerów w Tychach

09.04.18

Po zimowej przerwie mieszkańcy znów mogą skorzystać z bezpłatnych, samoobsługowych stacji naprawy rowerów. W tym tygodniu rozpocznie się ich montaż, tak by od najbliższego weekendu można było ze wszystkich już korzystać.

"Miasta przyjazne pieszym"?

09.04.18

Zaproszeni goście - eksperci, inżynierowie ruchu, przedstawiciele miast i mieszkańcy rozmawiali 5 kwietnia br. w tyskiej Mediatece o roli pieszego w przestrzeni miejskiej. W Tychach po raz pierwszy odbyła się Ogólnopolska konferencja "Miasta przyjazne pieszym".

PSZOK przy ul. Mikołowskiej zlikwidowany

05.04.18

Firma Master Odpady i Energia informuje, że zlikwidowany został jeden z trzech funkcjonujących dotąd w mieście Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – przy ul. Mikołowskiej.

Trwają prace nad kolejną edycją programu "Smog stop"

05.04.18

W IV kwartale br. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uruchomi nabór wniosków do programu „Smog stop”. W jego ramach o dofinansowanie na wymianę źródła ciepła będą mogły ubiegać się osoby fizyczne, posiadające tytuł prawny do jednorodzinnego budynku mieszkalnego.

Nowe życie parku

05.04.18

Już wkrótce Park Północny w Tychach przejdzie metamorfozę. W ciągu najbliższych kilku lat powstaną m.in. podesty, drewniane ścieżki, scena na wyspie, zrewitalizowane zostaną także stawy znajdujące się w parku.

Gratulacje i życzenia dla stulatka

04.04.18

Daria Szczepańska - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych odwiedziła dziś Stanisława Gądka, który właśnie 4 kwietnia br. kończy 100 lat. Wręczyła mu także list gratulacyjny od prezydenta miasta z życzeniami.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

03.04.18

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można przeczytać m.in. o konferencji dotyczącej bezpieczeństwa pieszych, która odbędzie się 5 kwietnia w Mediatece.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×