Aktualności

Przystań kajakowa w Tychach wyróżniona

18.06.21

Przystań kajakowa na Paprocanach projektu pracowni architektonicznej RS+ Robert Skitek w pierwszej piątce realizacji wyróżnionych w Nagrodzie Architektonicznej Polityki. Wyróżnienie odebrał w Warszawie - Maciej Gramatyka Zastępca Prezydenta Miasta Tychy.

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał | 2 stopień zagrożenia

18.06.21

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed wysokimi temperaturami jakie mogą pojawić się w województwie śląskim w najbliższych dniach.

Kręcimy dla Tychów – ruszyła Rowerowa Stolica Polski!

18.06.21

1 czerwca ruszyła ogólnopolska rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Akcja kręcenia kilometrów potrwa miesiąc do 30 czerwca. Zachęcamy tyszan do przyłączenia do tegorocznych zmagań i podjęcia rywalizacji w ramach grup rowerowych i kręcenia kilometrów na rzecz Tychów.

Senioriada 2021

18.06.21

Wielkie święto tyskich seniorów już niebawem: 25 czerwca, w godzinach od 15.00 -21.00 w pełnym zieleni ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury w Tychach odbędzie się SENIORIADA.

Dziennikarze z Chorwacji z wizytą w Tychach

18.06.21

Ksenija Bilan, Mirna Vulin i Erna Rahimic z chorwackiego Szybenika 16 czerwca odwiedziły Tychy. Delegacja chorwackich dziennikarzy odwiedziła m.in. RCGW, Master Odpady i Energia, PKM Tychy, Wodny Park Tychy, miała także okazję zobaczyć inwestycje drogowe realizowane w mieście Tychy.

"Szkieletor" do częściowej rozbiórki

17.06.21

Rozpoczęły się pierwsze prace nad rozbiórką części tyskiego "szkieletora". Dotyczą one fragmentu, który wychodzi na chodnik przy al. Jana Pawła II. Wprowadzona została tam tymczasowa zmiana organizacji ruchu na czas prowadzenia prac.

„Brązowo, ale czy zdrowo?” - akcja informacyjna

16.06.21

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny co roku prowadzi akcję informacyjną pt. „Brązowo, ale czy zdrowo?”. Akcja ma na celu kształtowanie postaw i zachowań zdrowotnych ludności, związanych z bezpieczeństwem korzystania z promieni słonecznych w okresie letnim.

Badania przesiewowe w makroregionie śląskim

16.06.21

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach zaprasza do udziału w projekcie „Badania przesiewowe za pomocą niskodawkowej tomografii komputerowej metodą poprawy wyleczalności raka płuc w makroregionie śląskim”.

Tyska porodówka – nowa wizytówka szpitala

15.06.21

Położnictwo w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Megrez otwiera się na porody naturalne. Choć to jeszcze nie koniec modernizacji Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej na pacjentki w ciąży czeka już nowoczesne położnictwo i Trakt Porodowy.

Metropolitalne Obchody 100-lecia III Powstania Śląskiego

15.06.21

Muzyka, taniec i sztuka wizualna, tworzący widowisko realizatorzy i wykonawcy – 500 osobowy metropolitalny zespół zabierze odbiorców wydarzenia we wzruszającą opowieść o poświęceniu, rodzinie i miłości do kształtowanej własnymi rękami ziemi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×