sobota, 26 września 2020, 11:00-12:30

Sobotnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat kolorowej mozaiki.

Spotkamy się, by przyjrzeć się dziełom sztuki ukrytym na osiedlu D oraz w jego okolicach. To część wyjątkowego szlaku, dzieła młodych tyszan powstałe podczas projektu „Mazaika – śladami tyskiego street artu”.

Początkiem spaceru jest mozaika–wizytówka zapraszająca do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ostatni punkt to dzieło zdobiące mur okalający budynek Szkoły Podstawowej nr 18. Uczestnicy spaceru po drodze przyjrzą się m.in. rzeźbom plenerowym, które powstały w efekcie współpracy Powiatowej Spółdzielni Mieszkaniowej „Oskard” ( Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa "OSKARD" ) z Wydziałem Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie ( Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie ) w latach 70. XX wieku.

Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie skarby – mozaikowe i nie tylko. To szansa na poznanie ciekawostek na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta.

Co zabrać ze sobą? Chętni – aparat fotograficzny lub smartfon.
Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

miejsce zbiórki: ul. gen. H. Dąbrowskiego 5 (przy wejściu do filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tychach), Tychy
prowadzi: Anna Kura
zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
liczba uczestników ograniczona
wstęp wolny

więcej informacji: https://bit.ly/2EhtyXV

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Dąbrowskiego 5
43-100 Tychy
http://www.mbp.tychy.pl/
filia5@mbp.tychy.pl
tel.: +48322276271
Miejsce wydarzenia

Biblioteka Filia nr 5

Dąbrowskiego 5
43-100 Tychy

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×