sobota, 23 lutego 2019, 17:00 - niedziela, 24 lutego 2019, 19:00

Rzecz dzieje się podczas pierwszej wojny światowej, kiedy Ignacy Paderewski odbywa słynne tournée z koncertami w USA. Jednak w tej sztuce Paderewski-artysta nie jest postacią pierwszoplanową, bowiem ważniejszy jest Paderewski-polityk i jego starania mające na celu uzyskanie poparcia prezydenta Wilsona dla sprawy niepodległości Polski.
Sztuka, chociaż mówi o sprawach niezwykle istotnych, napisana jest z finezyjnym poczuciem humoru, a jej autor pozostaje wierny maksymie: historia nauczycielką życia.
Światowa prapremiera „Fantazji polskiej” odbyła się na Scenie Polskiej 6 października 2018 z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Autor: Maciej Wojtyszko

Reżyseria i scenografia: Bogdan Kokotek
Kostiumy: Agata Kokotek

Obsada:
Anna Paprzyca – Helena Paderewska
Tomasz Kłaptocz – Ignacy Paderewski
Małgorzata Pikus – Marcelina Sembrich-Kochańska
Lidia Chrzanówna – Edith Bolling Galt Wilson
Rafał Walentowicz – Thomas Woodrow Wilson
Grzegorz Widera – Marcel Piou
Anna Bangoura – Mary Lee

Hlonda 1
43-100 Tychy
http://www.teatrmaly.tychy.pl/
teatr.maly@teatrmaly.tychy.pl
tel.: +48322272067
Miejsce wydarzenia

Teatr Mały Tychy

Hlonda 1
43-100 Tychy

Teatr Mały prowadzi stałą działalność teatru impresaryjnego, co umożliwia dostosowanie repertuaru do zainteresowań mieszkańców i realizację misji, aby każdy widz, niezależnie od wieku, upodobań i zasobności portfela, choć raz w miesiącu znalazł coś dla siebie. Sala widowiskowa liczy 426...

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×